Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain)

kannaduki no miko (Chikane-Himeko)

9. listopadu 2008 v 18:20 | Reiko-chan |  Shoujo-ai pairingy z anime
Takže začnu tady mluvit o anime, kterou každej správnej Shoujo-ai/yuri fanoušek určitě zná (a ten kdo ne, no tak lidi, směle do toho XD). Pro ty ale kteří ji přeci jen neznají.

Kanaduki no miko vypráví o dívce Chikane, která je bohátá, všestraná a velmi oblíbená na celé škole. Je tam ještě jeden oblíbenec, sportovně založený chlapec Oogami. Všichni si myslí, že tyto dva by byli skvělý pár ale......oba dva milují někoho jiného. A shodou okolností stejného člověka. Dívku-Himeko. Himeko je taková blonďatá trubka, nechává se shazovat ze schodů a vůbec, je to prostě outsider. Tajně se kamarádí s Chikane a už odmalička zná Oogamiho. Jenže ona neví....pro koho se vlastně rozhodnout..?.....Dále je tu ještě jedna komplikace.....Himeko a Chikane jsou obě Miko(kněžky), slunce (Himeko) a Chikane měsíce. Díky těmto položkám vzniká dobrodužství, které končí rozhodnutím Himeko, koho vlastně miluje(a to je nám každému jasný), rozloučeným a nádherným shledáním(kdo neviděl, nepochopí:-)

Tak, ale dost o příběhu(předem ale upozorňuji, že tohle bude spoiler, takže ten, kdo se chce nechat překvapit, ať nečte)

Jak už jsem v úvodu psala, tato rubrika bude věnována postavám a ne recenzím. Takže máme tu pairing Himeko/chikane. U Chikane bylo už od začátku jasné že pro ní nikdo jiný než její vyvolená blondýnka není. Chrání jí co může a dělá pro ní, co se dá. Himeko je tady ta, která jejich vztah brzdí, protože je tu ještě Oogami. A ona nechce ani jednomu z nich ublížit. Lásku k Chikane objeví až když o ní přijde....Musim říct, že ten krásný kisu okamžik a vyznávání lásky k Chikane si přehrávám pořád dokola. Byla to jedna z nejkrásnějších chvilek, co se shoujo-ai týče.

Na závěr tohoto chaotického popisu chci říct, že ten kdo chce okusit shoujo-ai, tak by měl možná začít právě touto anime.....nevím, jestli ji mohu na 100% doporučit, ale řeknu jedno. Kdo chce vidět opravdu romatickou chvilku mezi dvěma dívkami, tak doporučuju tři anime. Kannaduki no miko, yami to boushi to hon no tabibito a Mai-Hime....o těch svou zmiňovaných zase až jindy....;-)...tak zatim shoujo-ai anime zdar

Reiko
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Butterfly Butterfly | Web | 9. listopadu 2008 v 21:16 | Reagovat

moc pěkně si to napsala =)

2 reiko-chan reiko-chan | E-mail | 10. listopadu 2008 v 17:42 | Reagovat

děkuju ti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama