Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain)

Duben 2011

Kauza : dítě/What makes family (USA 2001)

24. dubna 2011 v 15:50 | Keiko |  Lesbické filmy
Když Janine potkala Sandy, změnil se jí život. Zamilovaly se do sebe a nakonec se dokonce (falešně, protože jejich stát to nepovoluje) vzaly. Sandy po čase zatoužila po dítěti a nechala se proto uměle oplodnit. Narodila se jim krásná dceruška, kterou pojmenovaly Heather. Bohužel Sandy záhy onemocněla vážnou chorobou s kterou bojovala celých pět let, než nakonec podlehla. Heather už zbyla jen jediná matka-Janine. Bohužel se do věci vložili Sandyini rodiče a začali si nárokovat právo na adopci vnučky díky svému "pokrevnímu svazku" s ní. Jelikož Janine není pokrevně matkou Heather a stát Florida zakazuje adopci dětí lesbičkami, musí Janine svádět boj o svou dceru...

Kauza dítě je opravdu emocionální záležitost, zvlášť když si uvědomíte, že věci, které před vámi probíhají na obrazovce, se skutečně staly, protože film byl natočen podle skutečné události. Je hrozné sledovat malou Heather, která se nechce oddělit od své milované "Nini" a policisté ji doslova musí rvát z jejího náručí. Měla jsem často sto chutí jít a zmlátit tu šedovlasou megeru, která si na ní dělá nárok i přesto, že k ní Heather očividně nechce... A zároveň film otevírá otázku, která vrtá hlavou mnoha odborníků. Mohou lesbičky a gayové vytvořit se svými dětmi fungující rodiny? Má se jim povolit adopce dětí?

Pokud si kladete podobné otázky, tohle je jeden z filmů, který stojí za to vidět.


Kiss me out of the bearded barley

24. dubna 2011 v 2:26 | Keiko |  Novinky
Jak jste si asi všimli, náš blog právě ovládl nový žůžovoučký design! :-) A taky první design, který jsem nevytvořila já sama. *Díky Dane!* Chtěla jsem, aby se hodil k tomu *anovelmiposvátnémuaobdivovanémudni*, k prvnímu Máji. Odpůrcům žůžové se tímto také omlouvám, vím, že je vás hodně a že jsem divná a málo emancipovaná, když se mi tahle barva už odmalička líbíXD *jen rejpu* Také se mi moc líbí motto. Chtěla jsem něco o lásce a třešňových stromech nebo o lásce a máji a asi po pěti minutách mi padla do oka tahle nádherná věta:-) A pokud jde o obrázek v Záhlaví, tak ten je z yuri hry A Kiss For the Petals. Kdyby měl někdo zájem zjistit level mé úchylnosti, můžete to zadat do googlu:-)

Tak čau děcka
A koukejte jít pod rozkvetlé třešně provozovat yuri!!!
Protože yuri není nikdy dost!!!
Vaše Keiko

Shoujo ai artist and PROUD

21. dubna 2011 v 12:44 | Keiko-chan |  Shoujo ai obrázky
Protože to vypadá, že z yuri magazínu nic nebude, pozvu vás alespoň na DeviArt jedné milé slečny (teda myslím si, že je to slečna O.o), která slíbila, že bych do něj mohla dát její obrázky <^.^>

http://minami-bastardsama.deviantart.com/gallery/

Račte se kochat

*musím taky nakreslit nějaké shoujo ai ajajaj!*Vaše Keiko

Dream a little dream of me...

17. dubna 2011 v 12:54 | Keiko |  Novinky
Čmuch! Tenhle víkend jsem byla celkem zatížená, přesto jsem si ve volném čase stihla prohlížet mojí složku se shoujo ai obrázky *slint* a definitivně ji přesunula do mojí flashky *to se může hodit!* Plánuju mít největší sbírku shoujo ai a yuri obrázků!!! Zároveň mi kamarád *díky Daníku* udělal nový design pro tenhle blog, asi ho sem naštěluju příští týden, tak se nechte překvapitX)) Bude první máj, lidi! Hurá na Petřín and make some yuri!!!

Mějte se děcka
Vaše Keiko


(No není ten obrázek úžasný? Taky ho milujete? Já ho miluju! Absolutně!! *.*)

Better Than Chocolate (Kanada 1999)

17. dubna 2011 v 12:48 | Keiko |  Lesbické filmy
Maggie pracuje v knihkupectví s queer knihami, které je neustále omezováno celním úřadem cenzurujícím jejich knihy. Nemá byt a aspí na pohovce v práci. Jednoho dne se probudí a zavolá jí matka, že by za ní chtěla přijet na návštěvu. Maggie si proto najde dočasné bydlení u kamarádky, která má byt plný robertků a jiných hračiček. Potom potká pouliční malířku Kim a zamiluje se. Buddhovižel Maggie musí řešit jedno dilema. Jak říct své matce, že je na holky?

Ačkoliv by se možná z popisu mohlo zdát, že film má jednu zcela jasnou zápletku, ve skutečnosti se tam řeší mnohem víc věcí. Například Maggiena transsexuální kamarádka potýkající se s odsuzováním okolí a trablemi s láskou k jedné velmi stydlivé ženě, nebo Maggiena rozvádějící se matka, nešťastná ze svého osudu samotářky, jejíž smutek tiší už jen čokoládové bonbony... Po posledním průměrném lesbickém filmu, co jsem si stáhla jsem se trochu bála (a co si budeme povídat, čokoláda mi nechutná...:-)), ale byla jsem velmi příjemně překvapena. O peprné scény není nouze, děj ubíhá ani nevíte jak a ty postavy...:-)

Chcete-li si pustit pěkný lesbický film, nezbývá mi než doporučit. Už pro ty scény...X)


Adam Georgiev - Planeta samých chlapců

17. dubna 2011 v 12:35 | Keiko |  Queer knihy
Už jsem taky alergickej na věty typu Seš krásnej! Máš nádherný oči! Nádhernejch očí je! Tisíce vočí! Tisíce po celym světě! Co se týče očí, hlav, těl - jsme každej nahraditelnej. To se dá úplně poskládat!

Těžko vyprávět děj téhle neobyčejné knihy. Spíš bych řekla, že je to sled událostí, malých i velkých. Už na začátku při pohledu na obsah vás trknou skutečně originální názvy kapitol jako "Pejsek v igelitce", "Plyšáci a podprsenky" nebo "Šlápnout ještě jednou do spermatu". Stejný pocit jako při čtení názvů kapitol jsem měla v některých úryvcích...:-) Ale o čem vlastně Planeta samých chlapců je? Hlavní hrdina se neustále zamýšlí. Nač je sex bez lásky? Jak najít lásku? Překoná láska skutečně všechno, i když je váš milovaný užírán drogami, i když vidíte, jak se z něj před vámi stává odporná troska?

David neuměl hladit. Poznal jsem to na vlastní kůži. Jeho hlazení bylo jako od čtyřletýho dítěte. Rychlý, rytmický, neprocítěný. Ale s neskutečnou touhou hladit. Nějak si aktivním hlazením nahrazoval to, že nikdy nebyl pasivním účastníkem hlazení.

Mám chuť se rozepsat a napsat takových citátů víc, až bych nakonec opsala celou knihu. Když jsem dočetla, zažila jsem podobný pocit, jako po přečtení povídky jedné mé oblíbené internetové autorky. Vtáhne vás to do sebe, nakonec přestanete dýchat a přemýšlet, je to sugestivní, je to zábavné, je to poučné.

Rovnou celá sada skleniček za 119 korun! Postelové ponožky, masážní míčky, samolepky, plakáty vašich oblíbených fotbalistů! Máte špatné zkušenosti z jiných obchodů? Krach! Umělá květina za 49 korun!

Nelidskej hlas vyřvával na celý prostranství a lidi chodili sem a tam. Nevěděl jsem, že existujou speciální ponožky do postele.

Jako by amplion zběsile vyřvával poselství dnešní doby. Je vůbec něco, čeho si můžete vážit? Budete si vážit umělé květiny za 49 korun? Takových květin je. Tisíce květin na celém světě... Po přečtení téhle knihy mám pocit, že bych se do ní měla dát znovu, tak jako když jsem poprvé viděla film Donnie Darko. Nic jsem nechápala, pak jsem si přečetla na ČSFD, že je dobré se na to podívat znova s týdenním odstupem. Podívala jsem se a neprohloupila. Zážitek z filmu byl ještě intenzivnější, všimla jsem si drobností, dvě a dvě se mi daly dohromady... A tak to asi udělám i teď, nejen proto, že některé citáty mě vážně pobavily...:-)Už je tu bláto a vypadá to...

2. dubna 2011 v 14:20 | Keiko |  Novinky
Že příjde jaro příjde bude zase máááj!! Ahojte milí drazí, možná jste si všimli, že moc nepřizpíváme :-/ Já momentálně makám akorát na jedné povídce na hru WoW *přiznejte se, jestli si myslíte, že na vás na každém rohu číhá zlý ork*...samozřejmě gayské povídce, což je strašně vtipné. Jasně, Horda a Aliance bojují proti sobě, ale kdo říká, že si jednou začas nemohou zajít do gay baru na pár drinků a společně si zatrsat?XDD Našla jsem úžasnou stránku, kde si můžete stáhnout brushe do photoshopu ( http://www.brushking.eu/Category/Drawings-Brushes-2.html ) Právě si cpu Photoshop všemi těmi, co se mi jen zlíbíXD A začala jsem číst další gayskou knížku, takže tu co nevidět bude recenze, ale nejdřív musím přečíst 1984...snad poprvé se u knihy děsím, jak to skončí.

Tak neseďte u počítače a běžte ven na slunce!

(Ať nejste bledí jako já.)

Vaše Keiiiiikoooo

Aktualizace: Definitivně opouštím mangu Hana Kimi, kterou jsem čtyři roky překládala pro Manga Česky. Kdyby se jí někdo chtěl ujmout a překládat ji, byla bych nesmírně ráda. Můj email je Angelina9@seznam.cz