Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain)

Srpen 2011

Philadelphia (USA 1993)

27. srpna 2011 v 12:12 | Keiko-chan |  Gay filmy
Andrew Beckett je vynikající právník. Právě proto mu také jeho šéfové svěří nadmíru důležitý případ. Kvůli jeho nemoci AIDS je ale na pár dní pryč z práce a papír s obžalobou se záhadně ztratí ačkoliv Andrew si je jist, že ho nechal na svém pracovním stole. Není ani v jeho počítači. Dokument se nakonec najde, ale Andrewa brzy pozvou šéfové na kobereček a dají mu výpověď. S tím se však nechce smířit. Obejde devět právníků než nakonec jeho případ vezme Joe Miller, známý z televize. Andrew si je jistý, že ho vyhodili z práce když zjistili, že trpí nemocí AIDS a možná v tom hraje roli i jeho homosexualita...

Dojemný příběh o muži, který miloval spravedlnost až do samého konce. Který se ze všech sil pral o svá práva. Nakonec nastavuje zrcadlo mimo střípků homofobie i nepředloženým předsudkům vůči lidmi s AIDS. Vždyť ani Joe Miller (Denzel Washington) se na Andrewa (Tom Hanks) nepodíval stejně, když se dověděl o jeho nemoci. Ale pak absolvoval cestu k porozumění a toleranci. Na konci filmu už se ho ani nebál dotknout. K tomu všemu tu je brilantní výkon Toma Hankse v hlavní roli + Antonio Banderas jako jeho milující přítel Miguel.

Možná to není typický "queer film", ale nemohla jsem si odpustit ho sem nedat. Je to film o spravedlnosti, o užívání si života až do samého konce, o pohledu společnosti na homosexuály a lidi s AIDS...co dodat, posuďte sami:-)

phldlph

Bound (USA 1996)

14. srpna 2011 v 1:56 | Keiko-chan |  Lesbické filmy
Corky, kterou právě propustili z basy, se zaměstnává jako opravářka. Jednoho dne ve výtahu potká krásnou sousedku Violet. Dvě ženy se dají dohromady a snad mezi sebou začnou cítit i jakési pouto. Violet řekne Corky o dvou milionech dolarů, které její přítel Caesar má předat mafiánskému bossovi a požádá jí o pomoc s krádeží oněch peněz. Corky vymyslí jak to udělat, ale nakonec všechny věci nejdou podle plánu...

První, čeho jsem si na filmu všimla, byla, k velkému překvapení....Violetina úžasná fialová rtěnka. Málokdy se najde někdo, komu by tmavá rtěnka tolik slušela jako právě jí. Ale dost fantazírování. Co se týše romantiky, na začátku je pár zajímavých scén, ale pak už se všechno točí jenom kolem velké krádeže, což ale není na škodu, protože se při tom člověk ani na chvilku nenudí (jen jsem musela chvílemi přivírat oči nad ucvaklými prstíky...) A jak to všechno skončí? No, nechte se překvapit!

Zajímavostí je, že film režírovali bratři Wachowští, ano, přesně ti, kteří o pár let později odrežírovali úspěšný megaproslulý Matrix. Tady sice nemůžete čekat žádné létající mužíky v černém, zastavování kulek rukou nebo běhání po stěnách, dokonce ani ohýbání lžíce nebude, ale přesto mě film Bound ani v nejmenším nenudil:-))


And we crawl and we crawl and we crawl

7. srpna 2011 v 23:43 | Keiko-chan |  Novinky
Tak abyste neřekli, že sem věčně dávám jen queer filmy, přeložila jsem další kapitolu Piety , takže se můžete začíst:-) Tentokrát se ocitneme ve vyhrocené situaci, dovíme se něco o minulosti Sahoko a důvod, proč chce s Rio být. Dále bych vás ráda pozvala ke čtení rovněž nedávno přeložených prvních 25 stripů Plicy reflektujích život lesbiček v japonsku. To by bylo z novinek asi všechno. Přeji příjemné čtení:-)

Vaše Keiko

Boys Don't Cry (USA 1999)

7. srpna 2011 v 12:33 | Keiko-chan |  Trans filmy
Brandon Teena žil v Lincolnu v Nebrasce. Jednoho se náhodou v baru dostal do potyčky kvůli dívce Candice. Zachránili ho její kamarádi a nabídli mu, aby odjel s nimi do Falls City. Brandon téměř bez rozmýšlení souhlasil. Tam se setkal s Candicinou kamarádkou Lanou. Ti dva se do sebe zamilovali a představovali si společnou růžovou budoucnost. Jediným háčkem bylo to, že Brandon Teena je vlastně Teena Brandon...

Aby toho nebylo málo, po nějaké době, co jsem se podívala na The Gwen Araujo Story jsem skoukla tenhle film, který má stejné zaměření, pouze s opačnou polaritou genderového zaměření. (Tohle sousloví jsem vymýšlela sama, tak si to nějak rozberte.) Rovněž je podle skutečného příběhu a rovněž jde o krutý zločin zabití kvůli své transsexualitě.

Až se na to budete dívat, varovala jsem vás. Je to silný kafe... And not forget to mention it, Hilary Swank v hlavní roli odvedla fakt dobrou práci, když ze sebe udělala kluka.
Zajímavosti: Skutečná Lana Tisdale zažalovala producenty filmu za "narušení soukromí". Nelíbilo se jí, že neoprávněně užili mjejí jméno. Tvrdila, že ji film vylíčil jako "línou chudou bílou rádodajku". Také řekla, že film lhal o tom, že pokračovala ve vztahu s Brandonem i po tom, co zjistila, že je fyzicky ženou.


A Girl Like Me :The Gwen Araujo Story (USA 2006)

7. srpna 2011 v 12:20 | Keiko-chan |  Trans filmy
Eddie se už odmalička cítil být jako dívka. Když ho prvně děti převlékly do sestřiných růžovoučkých šatů, všichni si mysleli, že je to jen vtip, ale on se časem rozhodl, že se chce stát ženou. Pořídil si umělá prsa a začal se líčit, místo Eddieho se z něj stala Gwen. Moc mu pomohlo, když ho v tom podpořila i jeho máma a společně spolu nakoupili spoustu šatů. Z Eddieho se stala nádherná žena, která byla tak krásná, že popletla hlavu nejednomu muži. Bohužel netrvalo to dlouho...

Když jsem tenhle film dokoukala, rozhodovala jsem se, jestli budu mít sílu sem něco tak smutného dát. O to víc, že tenhle příběh je pravdivý. Na internetu jsou fotky Gwen Araujo (čtěte Araho) a můžu potvrdit, že byla dokonce mnohem hezčí než herec, co ji hrál. Dozvíte se to hned zezačátku filmu, takže nebudu spoilerovat, když napíšu, že Gwen byla bohužel zavražděna několika muži, když zjistili, že není ženou po fyzické stránce. Dva z nich byli odsouzeni za vraždu druhého stupně, další dva přiznali vinu za vraždu, ale nebyli odsouzeni za zločin z nenávisti.