Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain)

Listopad 2012

Prayers for Bobby (USA, 2009)

11. listopadu 2012 v 15:04 | Keiko-chan |  Gay filmy
Bobby je mladý kluk ze silně věřící křesťanské rodiny. Má rád svoje sourozence, má rád svoje rodiče. Ale bojí se, že oni ho zavrhnou. Má totiž tajemství. Každý den, když se probouzí, doufá, že se změní. Randí s dívkami, ale nikdy jejich vztah nenechá zajít moc daleko. Nakonec se svěří svému bratrovi s tím, že sní o klucích. Přes Bobbyho zákaz to ale bratr prozradí jejich matce Mary a ta, aby se "vyléčil", ho posílá na terapii, dává mu všude papírky z bible a všemožně mu dokazuje, že gayové jsou špatní. Bobbyho stav se ale nemění a tak se vydává do Portlandu za svojí sestřenicí, kde se zamiluje do jednoho kluka a poznává, že se změnit nemůže. Jeho matka ho proto zavrhuje a Bobby pod tíhou domnělé viny páchá sebevraždu. Mary se ale pořád nedokáže vypořádat s myšlenkou, že její by její syn, který měl tak čisté srdce, mohl skončit v pekle kvůli tomu, že byl homosexuál. Hledá proto odpovědi u reverenda v kostele, kam chodí i gayové a lesby...

Strhující film byl natočen podle knihy Leroye F. Aaronse, zakládající se na skutečném příběhu. To, že tento příběh je opravdový, mu dodává ještě větší sílu. Zpočátku jsem vůbec nevěděla, co mě čeká, a tak mne zaskočilo, že příběh se vlastně ani tak nesoustřeďuje na Bobbyho, nýbrž na jeho okolí a na to, jak se křesťané s homosexualitou vypořádávají. V tomto případě jeho matka. Celou dobu si myslela, že její syn je na špatné cestě a přesto ona byla ta, kteráměla být vyléčena. Nádherné jsou tam obzvláště různé zdůvodnění a výklady bible, která sice tvrdí, že muži, kteří spolu mají sex, by měli zemřít. Zároveň totéž ale tvrdí i o dětech neposlouchajících svoje rodiče.

Celkem poklidný rozjezd a nádherný konec. Tento film bych doporučila všem a rodiče gayů a leseb by se na něj měli dívat snad povinnně.


Shortbus ( USA, 2006)

4. listopadu 2012 v 13:03 | Keiko |  Queer filmy
Každý má nějaké ty problémy. Vztahová terapeutička Sophia, která strašně miluje sex se svým přítelem Robem, ještě nikdy nedosáhla orgasmu. Domina Severine si vybíjí na chlapech svou nenávist. Partneři Jamie a James jsou na pohled dokonalý pár. Až na to, že James neustále trpí depresemi a natáčí všechno kolem sebe. Rozhodnou se jejich vztah oživit tím, že do něj přivedou dalšího kluka. Potom tu ještě máme nenápadného voyaera, který Jamese potají sleduje ze sousedního okna. Ti všichni řeší své problémy v kontroverzním nočním klubu Shortbus, kde je všechno - potrhlý transvestita, gayové, lesbičky, heterosexuálové a místnost plná nevázaného sexu.

Nevím, jak se mi to podařilo, ale měla jsem francouzsky nadabovanou verzi, takže jse si celou dobu myslela, že je to snad Kanadský film:D Ale ta francouzština mi tam tak nějak nevadila... Pokud mám o tom filmu něco říct, tak to, že začátek je, řekněme...pro někoho neotrlého určitě šok. Pokud jste byli doposud zvyklí koukat se na romantické slaďárny, kde se sex odehrával maximálně pod peřinou, tak se připravte, že tohle vás nečeká. (A pokud jste zvyklí koukat se na tvrdé hentai hodné 4chanu, nic to s vámi neudělá. Ha! Prokoukla jsem vás!)Tenhle film se především točí kolem sexu, lásky, vztahů. A to bez ohledu na to, kdo s kým a kde. Nejvíc se asi příběh soustředí na terapeutičku Sophiu, která je jakýmsi spojníkem mezi ostatními postavami. Její problém navíc zdá se všechny kolem zajímá.

Závěr byste si z filmu asi museli udělat sami. Vulgárnost, porno? Ne, prostě jeden nezávislák s dějem, pro nějž je sex nezbytnou součástí a jež se nebojí ho naplno odhalit...


Boys Love (2006, Japonsko)

4. listopadu 2012 v 12:47 | Keiko |  Gay filmy
Mladý novinář Mamiya má udělat rozhovor se známou osobností, modelem Noeru. Zaujme ho, že Noeru ve volném čase tvoří obrázky a chce se na toto téma zaměřit. Jeden z těchto obrázků je obzvlášť tajemný, skrývá se v něm něco z dětství Noeru. Povečeří spolu, ale když si Mamiya odskočí na záchod, Noeru za ním přijde a svádí ho. Mamiya je z celé této situace velice nesvůj a nechce už Noeru nikdy vidět. Ale jak se stává, člověk míní a osud mění. Mamiya se do něj zamilovává, ale Noeru je složitá osobnost, vodí si domů další a další kluky. Nakonec se do situace ještě zaplétá kamarád Noeru, který je do něj tajně zamilovaný...

Přiznávám se, že mé pocity z tohoto filmu po skončení byly velice rozporuplné. Filmem prostupuje beznaděj, hledání lásky, možná i trocha šílenství. Asi to není jeden z těch snímků, na které se člověk hned chce podívat znova, ale nebudu vám spoilerovat, jak to skončí. Jen podotknu, že vás to možná překvapí...


15 facts about me

3. listopadu 2012 v 14:58 | Keiko |  Něco o nás
Zdá se, že jsem na blog zůstala sama a poslední dobou ve čtvrťáku mám takový fofr, že jsem přispívání totálně zanedbala:( Už ani nevím jestli sem chodíte, ale kdysi jste chtěli vědět něco víc o autorkách. Narazila jsem na výzvu zde na tomto blogu ( http://www.labradoora.com/2012/10/tag-15-facts-about-me.html#comment-form ) a tak jsem se rozhodla do toho pustit a napsat patnáct zvláštních faktů o mě:)

1) Nejím čokoládu. Ne, protože bych byla alergická, či tak něco, ale nechutná mi. Hořká, sladká, mléčná, oříšková, žádná. To mi po celý život značně omezuje výběr sladkostí, ale spolužačky jsou rády, když dostanu čokoládu a přihodím jim svůj kousek:D
2) Považuji se za buddhistku. Tento nábožensko-filosofický systém je mi ze všech nejbližší a vždy jsem ráda, když se o něm mohu dovědět něco nového:)
3) Mojí vášní je kreslení.
4) Zajímají mě zahády. UFO, duchové, konspirační teorie atd. - odmalička jsem o nich přečetla snad desítky knih. Z toho důvodu se někdy ráda dívám na pořady, co dávají na Reality Tv.
5) Fascinují mě jazyky. Bohužel jejich učení věnuju strašně málo času. Umím tak dobře anglicky, že rozumím ve filmech téměř všemu bez titulků, taky se trochu učím japonštinu a švédštinu.
6) Ráda posílám a dostávám dopisy. Proto jsem se rozhodla přihlásit se na www.postcrossing.com a posílat si pohledy s lidmi z celého světa.
7) Nesnáším šedou. Je to jediná barva, na kterou jsem alergická.
8) Lákají mě temné věci. Černá barva, gothic styl, depresivní filmy...
9) Ráda čtu básně. Chtěla bych je i skládat, ale moc mi to nejde:D
10) Chtěla bych se naučit psát všemi deseti. Z čistě praktických důvodů. Když píšu povídku, moje myšlenky jsou často rychlejší než moje prsty:D
11) Miluju kočky. Kdykoliv vidím nějaký roztomilý obrázek s kočičkami, neubráním se vřískání:D
12) Jsem obrovskou milovnicí čaje. Ráda chodím do čajoven a nakupuji jak sáčkové, tak sypané čaje. Můj nejoblíbenější je bergamotový Earl Grey.
13) Miluju gumové medvídky. Čím tvrdší tím lepší.
14) Nejvíce mi chutná asijská kuchyně. Miluju například sushi. Naopak česká jídla moc nemusím.
15) Jsem introvertní flegmatik. A jak říká Majk Spirit "Som aký som, nedá sa s tym nič spraviť...":)
Tak to by bylo asi všechno:) Doufám že jste semoc nenudili a pokud máte svůj blog a jste ochotni prozradit patnáct věcí o sobě, neostýchejte se dát mi do komentářů odkaz:)
Zatím pa:)