Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain)

Prayers for Bobby (USA, 2009)

11. listopadu 2012 v 15:04 | Keiko-chan |  Gay filmy
Bobby je mladý kluk ze silně věřící křesťanské rodiny. Má rád svoje sourozence, má rád svoje rodiče. Ale bojí se, že oni ho zavrhnou. Má totiž tajemství. Každý den, když se probouzí, doufá, že se změní. Randí s dívkami, ale nikdy jejich vztah nenechá zajít moc daleko. Nakonec se svěří svému bratrovi s tím, že sní o klucích. Přes Bobbyho zákaz to ale bratr prozradí jejich matce Mary a ta, aby se "vyléčil", ho posílá na terapii, dává mu všude papírky z bible a všemožně mu dokazuje, že gayové jsou špatní. Bobbyho stav se ale nemění a tak se vydává do Portlandu za svojí sestřenicí, kde se zamiluje do jednoho kluka a poznává, že se změnit nemůže. Jeho matka ho proto zavrhuje a Bobby pod tíhou domnělé viny páchá sebevraždu. Mary se ale pořád nedokáže vypořádat s myšlenkou, že její by její syn, který měl tak čisté srdce, mohl skončit v pekle kvůli tomu, že byl homosexuál. Hledá proto odpovědi u reverenda v kostele, kam chodí i gayové a lesby...

Strhující film byl natočen podle knihy Leroye F. Aaronse, zakládající se na skutečném příběhu. To, že tento příběh je opravdový, mu dodává ještě větší sílu. Zpočátku jsem vůbec nevěděla, co mě čeká, a tak mne zaskočilo, že příběh se vlastně ani tak nesoustřeďuje na Bobbyho, nýbrž na jeho okolí a na to, jak se křesťané s homosexualitou vypořádávají. V tomto případě jeho matka. Celou dobu si myslela, že její syn je na špatné cestě a přesto ona byla ta, kteráměla být vyléčena. Nádherné jsou tam obzvláště různé zdůvodnění a výklady bible, která sice tvrdí, že muži, kteří spolu mají sex, by měli zemřít. Zároveň totéž ale tvrdí i o dětech neposlouchajících svoje rodiče.

Celkem poklidný rozjezd a nádherný konec. Tento film bych doporučila všem a rodiče gayů a leseb by se na něj měli dívat snad povinnně.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama