Je lepší být nenáviděn pro to, jaký jsi, než být milován pro to, co nejsi. (Kurt Cobain)

Sugar Rush (Velká Británie, 2005)

10. března 2013 v 18:36 | Keiko-chan |  Lesbické filmy
Ok, takže dnes se stane něco neobvyklého - budu recenzovat lesbický seriál! (Páni, ani tady na to nemám rubriku.) Už jsem si myslela, že nic takového snad ani neexistuje. Pěkné dívky, dobrá zápletka a britský humor navrch (ach jak já ho miluju). No dobře, přejděme k příběhu.

Seriál se odvíjí z pohledu hlavní postavy Kim Daniels, která se přestěhovala z Londýna se svou rodinou do přímořského městečka Brighton. O své rodině uvažuje jako o šílencích. Zatímco máma je stále přitažlivá sexem posedlá žena, její taťka je prototyp anglického suchara, který se ale ze všech sil snaží být cool a porozumět svým dětem. A bratr Matt? To je chuťovka sama o sobě. Nejdřív si myslí, že je z jiné planety a barví celý svůj pokoj, sebe i svého křečka na modro. Potom u něj nastává dark evil gothic období se spaním v rakvi a nakonec se k tomu přidává cross dressing. Ale rodinné peripetie už Kim tolik nezajímají, když se setká s krásnou dívkou jménem Maria Sweet, které však všichni říkají Sugar. (Sugar Rush znamená někdo, kdo vás přitahuje). A tak se Kim musí vyrovnat se svojí sexuální posedlostí k evidentně heterosexuální kamarádce...

Sugar Rush není jeden z těch předlouhých seriálů s milionem sérií. Popravdě řečeno má dvě série po deseti dílech, z nichž každý má jen půl hodiny, na což jsem si zvykla u anime ale ne u hraných seriálů a tak jsem měla pořád pocit, že je toho "málo". Ale což, to je pouhá cukernatá závislost.) Ocenila jsem lehký humor seriálu i to, že se neustále netočil jenom kolem vztahu Kim a Sugar, ale že prozkoumával i různá rodinná úskalí a nakonec sledoval vývoj Kim ztotožňující se se svou orientací. Co dodat, Sugar Rush rozhodně není ztráta času:)

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 janelg97 janelg97 | 19. května 2013 v 21:29 | Reagovat

Po prečítaní tohto článku som si ten seriál pozrela a musím uznať, že to stálo za to! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama